Filter by price
Stock status
Brand
Power
Showing 1–24 of 284 resultsSorted by popularity
Uniross Rechargeable AA 600 NiMH Batteries (Solar) 4 Pcs
Available on backorder
SKU:
27759
Uniross Alkaline-Coin LR1130 AG10 LR54 Battery (10pack)
Available on backorder
SKU:
25172
Varta Silver Oxide Coin Cell Battery 377 SR66 SR626SW (Low Drain)
Available on backorder
€ 1,30
SKU:
29447
Varta Silver Oxide Coin Cell Battery 399 SR57 SR927W (High Drain)
Available on backorder
€ 1,90
SKU:
29453
EcoFlow RIVER 3 UPS UK Portable Power Station 245WH 300W 10ms
Available on backorder
€ 269,00
SKU:
27659
Uniross CR1632 Button Cell Lithium Battery (5pack)
Available on backorder
SKU:
20906
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Battery Type | CR1632 |
| Voltage | 3V |
EcoFlow GLACIER 55L (UK) Portable Solar Fridge (not including battery)
Available on backorder
€ 849,00
SKU:
28103
Duracell OPTIMUM AA Up to 200% More Power than Duracell Plus (4pcs)
Available on backorder
€ 4,99
SKU:
23506
| Brand | Duracell |
|---|---|
| Battery Type | AA |
| Voltage | 1.5V |
Samsung INR18650-35E 18650 Lithium Flat Top Battery 3.6V 3500mAh for Professional Use
Available on backorder
€ 16,00
SKU:
25633
EVE 18650 Flat Top Lithium Battery 3.6V 2600mAh for Professional Use
Available on backorder
€ 10,00
SKU:
27881
Duracell OPTIMUM AAA Up to 100% More Power than Duracell Plus (4pcs)
Available on backorder
€ 4,99
SKU:
28210
| Brand | Duracell |
|---|---|
| Battery Type | AAA |
| Voltage | 1.5V |
Energizer Alkaline Power AAA Batteries (24pcs) pack
Available on backorder
€ 12,99
SKU:
28223
| Brand | Energizer |
|---|---|
| Battery Type | AAA |
| Voltage | 1.5V |
Samsung INR18650-29E 18650 Flat Top Lithium Battery 3.6V 2900mAh for Professional Use
Available on backorder
€ 13,00
SKU:
28613
Uniross UCX004 Smart Charger for NiMH and Lithium Batteries (USB & 12V Powered) with LCD Display
Available on backorder
€ 18,95
SKU:
21572
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Can Charge | Ni-MH/Li-Ion |
| Charging Speed | Fast (2-3 hrs) |
| Compatible Battery Types | 24 |
| NiMH Battery Types | AA/AAA/AAAA/C/D/SC |
| Lithium Battery Types | 10440, 14500, 14650, 16340 (R-CR123), 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 20700, 21700, 22650, 25500, 26500, 26650, 32650, 33600 |
| Screen Type | LCD |
Uniross UCX006 Smart Charger for NiMH and Lithium Batteries (USB & 12V Powered) with LED Display
Available on backorder
SKU:
21571
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Can Charge | Ni-MH/Li-Ion |
| Charging Speed | Fast (2-3 hrs) |
| Compatible Battery Types | 24 |
| NiMH Battery Types | AA/AAA/AAAA/C/D/SC |
| Lithium Battery Types | 10440, 14500, 14650, 16340 (R-CR123), 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 20700, 21700, 22650, 25500, 26500, 26650, 32650, 33600 |
| Screen Type | LED |
Uniross 2CR5 (DL245, EL2CR5) 6V Lithium Battery (single)
Available on backorder
€ 6,45
SKU:
22574
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Battery Type | 2CR5 |
| Voltage | 6V |
Uniross AA Lithium Ultra 3000mAh Batteries (4pack)
Available on backorder
€ 10,99
SKU:
22576
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Battery Type | AA |
| Voltage | 1.5V |
Uniross Rechargeable USB-C Lithium AA Batteries 2400 mAh (4pack)
Available on backorder
€ 13,99
SKU:
27757
Uniross USB Charger UCU010A for AA/AAA Includes 4xAA Batteries
Available on backorder
€ 13,99
SKU:
27754
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Can Charge | Ni-MH |
| Charging Speed | Basic (6-10 hrs) |
| Batteries Included | 4AA |
| Compatible Battery Types | 2 |
| NiMH Battery Types | AA/AAA |
| Screen Type | LED |
Uniross USB Charger UCU010C for AA/AAA Includes 2xAA & 2xAAA Batteries
Available on backorder
€ 11,99
SKU:
27755
| Brand | Uniross |
|---|---|
| Can Charge | Ni-MH |
| Charging Speed | Basic (6-10 hrs) |
| Batteries Included | 2AA+2AAA |
| Compatible Battery Types | 2 |
| NiMH Battery Types | AA/AAA |
| Screen Type | LED |
XTAR MC2 PLUS 1A Charger 2-Slots for Lithium Batteries 10440 to 26650
Available on backorder
€ 13,99
SKU:
29417
| Brand | XTAR |
|---|---|
| Can Charge | Li-Ion |
| Charging Speed | Ultra Fast (0.5-1 hr) |
| Compatible Battery Types | 18 |
| Lithium Battery Types | 10440, 14500, 14650, 16340, 17335, 17500, 17670, 18350, 10440, 18490, 18500, 18650, 18700, 20700, 21700, 22650, 25500, 26650 |
| Screen Type | LED |
Varta Lithium CR1/2AA (14250) Battery 1pc
Available on backorder
€ 5,49
SKU:
27360
| Brand | Varta |
|---|---|
| Battery Type | CR1/2AA |
| Voltage | 3V |















