Filter by price
Stock status
Brand
Sensors
Showing 1–24 of 46 resultsSorted by popularity
AJAX Sensor DoorProtect Black
Available on backorder
€ 61,00
SKU:
24293
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Door/Window |
| Battery | Up to 7 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1200 meters |
| Certification | Grade 2,CE |
| Temperature Sensor | Yes |
AJAX LeaksProtect White
Available on backorder
€ 81,00
SKU:
20103
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Floor |
| Battery | Up to 5 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1300 meters |
| Temperature Sensor | Yes |
HDL Sensor Recessed Mount LifeBeing & LUX Presence MSA200D RC
Available on backorder
€ 96,00
SKU:
28415
HDL Sensor Microwave Surface Mount Indoor With Dry Contact M/WS05.1-D
Available on backorder
€ 100,00
SKU:
25488
GBC Hey Gas Smart WiFi Methane and LPG Gas Detector EN50194-1
Available on backorder
€ 59,99
SKU:
28679
| Brand | GBC |
|---|---|
| Connectivity | Wired |
AJAX BASELINE PIR Outdoor MotionCam HighMount white
Available on backorder
€ 638,00
SKU:
28344
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 3 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1700 meters |
| Pet Immune | No |
AJAX BASELINE PIR Outdoor Curtain White
Available on backorder
€ 293,00
SKU:
28355
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 3 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1700 meters |
| Pet Immune | Any weight up to 100cm height |
| Temperature Sensor | Yes |
Dahua Alarm Wireless Sensor For Smoke HY-SA21A-W2(868)
Available on backorder
€ 78,00
SKU:
24943
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Ceiling |
| Battery | Up to 3 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1000 meters |
| Certification | CE |
| Smoke Detector | Yes |
Dahua PIR Outdoor Triple-Tech Detector Add-on Camera ARD1130-CAM
Available on backorder
€ 120,00
SKU:
27616
Dahua PIR Outdoor Camera Detector ARD2251E-W2
Available on backorder
€ 306,00
SKU:
27034
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Communication | 2Way |
| Pet Immune | Up to 40 Kg / Up to 80cm |
Dahua PIR Outdoor Triple-Tech Detector ARD2251E-W2
Available on backorder
€ 185,00
SKU:
27033
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 5 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1600 meters |
| Pet Immune | Up to 40 Kg / Up to 80cm |
| Temperature Sensor | Yes |
AJAX Sensor FireProtect Black
Available on backorder
€ 122,00
SKU:
24295
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Ceiling |
| Battery | Up to 4 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1300 meters |
| Certification | Grade 2,CE |
| Temperature Sensor | Yes |
| Smoke Detector | Yes |
| Yes |
AJAX PIR Outdoor MotionProtect White
Available on backorder
€ 355,00
SKU:
20829
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 5 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1700 meters |
| Certification | Grade 2,CE |
| Pet Immune | Any weight up to 80cm height |
| Temperature Sensor | Yes |
AJAX PIR DualCurtain Outdoor White
Available on backorder
€ 355,00
SKU:
22251
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 4 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1700 meters |
| Certification | Grade 2,CE |
| Pet Immune | Any weight up to 80cm height |
| Temperature Sensor | Yes |
AJAX PIR MotionCam PhOD
Available on backorder
€ 257,00
SKU:
23965
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 4 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1700 meters |
| Pet Immune | Up to 20 Kg / Up to 50cm |
| Temperature Sensor | Yes |
Dahua Alarm Wireless PIR Detector Dual-Tech ARD2231-W2(868)
Available on backorder
€ 97,00
SKU:
24947
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Installation | Wall |
| Battery | Up to 3 Years |
| Communication | 2Way |
| Range | Up to 1600 meters |
| Certification | CE |
| Pet Immune | Up to 18 Kg |
| Temperature Sensor | Yes |

























