Filter by price
Stock status
Brand
Output VA
UPS
Showing 1–24 of 32 resultsSorted by popularity
Cyberpower Rackmount UPS CP2000EIPFC 2000VA Pure Sinewave
Available on backorder
€ 539,00
SKU:
28448
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 2000VA |
| Output Watts | 1200W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 8 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
Cyberpower Card RWCCARD100 for Remote Cloud
Available on backorder
€ 79,00
SKU:
29121
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | UPS Accessories |
CyberPower PDU 8 Outlets 16A Remote Managing & Switching PDU41005
Available on backorder
€ 499,00
SKU:
29120
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | UPS Accessories |
CyberPower SNEV001 Environmental Sensor for Temperature & Humidity with 4 Dry Input Contacts
Available on backorder
€ 169,00
SKU:
26088
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | UPS Accessories |
Cyberpower Rackmount UPS CP1200EIPFC 1200VA Pure Sinewave
Available on backorder
€ 389,00
SKU:
28446
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 1200VA |
| Output Watts | 720W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 8 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
Cyberpower Rackmount UPS CP1600EIPFC 1600VA Pure Sinewave
Available on backorder
€ 469,00
SKU:
28447
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 1600VA |
| Output Watts | 1000W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 8 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
CyberPower Tower UPS CP1350EPFC 1350VA Pure Sinewave UK
Available on backorder
€ 319,00
SKU:
28449
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 1350VA |
| Output Watts | 810W |
| Outlet Type | IEC C13, UK |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
CyberPower OLS6KERT5UM 6000VA Online Rackmount/Tower UPS with Colour LCD Display & Integrated Bypass PDU
Available on backorder
€ 2.399,00
SKU:
28297
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Online |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 6000VA |
| Output Watts | 6000W |
| Outlet Type | IEC C13, IEC C19 |
| Outlet Number | 9 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
CyberPower UT800EG-UK 800VA/400W Line Interactive UPS with 3 UK Plug Sockets
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
27339
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 800VA |
| Output Watts | 400W |
| Outlet Type | UK Socket |
| Outlet Number | 3 |
| Surge Protected | Yes |
| Overload Protection | Internal Current Limiting,Fuse |
| Yes |
Cyberpower ONL Rackmount Battery Pack for OLS2000ERT2UA
Available on backorder
€ 549,00
SKU:
27340
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Battery Pack |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 2000VA |
| Output Watts | 1800W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 8 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Yes | |
| Yes (option) | Yes (option) |
CyberPower LI Tower UPS CP1600EPFC 1600VA Pure Sinewave UK
Available on backorder
€ 365,00
SKU:
26847
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 1600VA |
| Output Watts | 1000W |
| Outlet Type | IEC C13, UK |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Power Panel Business | Power Panel Business |
| Internal Current Limiting | Internal Current Limiting |
| Yes |
CyberPower BR1000ELCD 1000VA/600W Brick Line Interactive UPS LCD
Available on backorder
€ 139,99
SKU:
18872
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 1000VA |
| Output Watts | 600W |
| Outlet Type | UK Socket |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
CyberPower RMCARD205 Remote Management Card
Available on backorder
€ 165,00
SKU:
19165
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | UPS Accessories |
CyberPower VALUE2200 2200VA/1320W Line Interactive UPS LCD
Available on backorder
€ 284,99
SKU:
19156
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 2200VA |
| Output Watts | 1320W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
CyberPower BR700 700VA/420W Brick Line Interactive UPS LCD
Available on backorder
€ 109,99
SKU:
19898
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 700VA |
| Output Watts | 420W |
| Outlet Type | UK Socket |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
CyberPower CP900EPFC 900VA Pure Sinewave Line Interactive UPS
Available on backorder
€ 224,99
SKU:
20084
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Output VA | 900VA |
| Output Watts | 540 |
| Outlet Type | IEC C13, UK |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
Cyberpower BPSE72V45ART2U Battery Pack for OLS R/M
Available on backorder
SKU:
20240
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | UPS Battery Pack |
| Hot-Swappable Battery | Yes |
CyberPower UT1050EIG 1050VA Line Interactive UPS
Available on backorder
€ 119,99
SKU:
21055
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 1050VA |
| Output Watts | 630W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| USB/RS232 | USB only |
| Yes |
CyberPower VALUEPRO1000 1000VA Line Interactive UPS
Available on backorder
SKU:
21269
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 1000VA |
| Output Watts | 550W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
CyberPower VALUEPRO1600 1600VA Line Interactive UPS
Available on backorder
€ 239,99
SKU:
21639
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 1600VA |
| Output Watts | 960W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 8 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |
CyberPower VALUEPRO700 700VA Line Interactive UPS
Available on backorder
€ 119,99
SKU:
21638
| Brand | CyberPower |
|---|---|
| Type | Line Interactive |
| Waveform | Simulated Sine Wave |
| Output VA | 700VA |
| Output Watts | 390W |
| Outlet Type | IEC C13 |
| Outlet Number | 6 |
| Surge Protected | Yes |
| LCD Display | Yes |
| Yes |




























