Unitek Converter USB-A to RS422/485 v2.0 Cable 1.5m Y-1083
SKU:
27078
€ 24,99
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Input | USB Type-A |
| RS422/RS485 | Yes |
Available to order [Warehouse stock]
€ 24,99
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Input | USB Type-A |
| RS422/RS485 | Yes |
Available to order [Warehouse stock]
UNITEK USB 2.0 to Serial RS422/485 cable offers you an efficient way to connect computers and various RS422/485 devices. Two-way mutual data transmission (USB to RS422/485, RS422/485 to USB) also allows you to easily transfer among types of devices. USB DB9 Serial Adapter with FTDI Chipset.
Note: For Win7/XP and Linux systems need to download driver from FTDI or UNITEK official website manually.
—
Package Contents
—
| Brand | Unitek |
|---|
Available on backorder
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Input | USB Type-C |
| HDMI Output | Yes |
Available on backorder
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Input | USB Type-C |
| HDMI Output | Yes |
| Resolution | 4K60Hz |
Available on backorder
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Input | USB Type-C |
| Interface | USB-C |
| HDMI Output | Yes |
| Resolution | 4K60Hz |
Available on backorder
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Input | USB Type-C |
| Displayport Output | Yes |
| Resolution | 8K60Hz |
No account yet?
Create an Account