- Flat cable design
- 4K@60Hz Ultra HD display signal, as specified in HDMI 2.0
- 18Gbps high-speed bandwidth. Backward compatible
- With HDR10, greater detail and contrast in both the dark and bright parts in the same image as well as an extended color space
- Support HDCP 2.2
- Support 48-Bit Deep Color, 7.1 surround sound, Audio Return Channel (ARC), 3D, and Ethernet Channel
—
—
Related Products
2.5mm to 3.5mm Stereo Adaptor AC 15
Available on backorder
SKU:
11576
| Brand | MSTRONICS |
|---|---|
| Type | 3.5mm |
Techlink iWiresPro Subwoofer RCA to 2 RCA 3.0m 711043
Available on backorder
SKU:
23686
| Brand | Techlink |
|---|---|
| Type | Subwoofer RCA |
| Length | 3.0m |
Unitek HC Micro HDMI to HDMI Cable 2.0m Y-C182
Available on backorder
SKU:
23065
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Type | HDMI Micro |
| Length | 2.0m |
| Version | 2.0 |
