or
The ViewSonic VA270-H-2 is a 27” Full HD monitor featuring HDMI and VGA inputs for business and home use. The optimal screen performance and comfortable viewing without tearing or stuttering is delivered through 100Hz refresh rate, Eye ProTech technology, and various ViewMode presets. Simply expand your workspace and experience truly seamless, ergonomic multitasking on just one screen with a VESA-compatible mount at a low power consumption.
—
—
Related Products
Viewsonic Monitor VG 27” 2K IPS 75Hz Frameless/Ergonomic/Pivot/USB-C/PD/Speakers VG2709-2K-MHDU-2
Available on backorder
€ 349,00
SKU:
27529
| Brand | Viewsonic |
|---|---|
| Size | 27 inch |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Curvature | Flat |
| Speaker | Yes |
| Power Delivery | Yes |
| USB-C | Yes |
| Video Input | HDMI,DP,USB-C |
| Ergonomic Stand | Yes |
| 75Hz | 75Hz |
| Yes |
Viewsonic Monitor VG 24” Full-HD VA 100Hz Ergonomic/Pivot/USB-C/PD/Speakers VG2409-MHDU-2
Available on backorder
€ 225,00
SKU:
27527
ASUS Monitor VideoConferencing 24” FHD 75Hz Frameless Ergonomic Webcam Speakers Microphone BE24EQSK
Available on backorder
SKU:
27950
| Brand | Asus |
|---|---|
| Size | 24 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Curvature | Flat |
| Speaker | Yes |
| Video Input | HDMI,VGA,DP |
| Ergonomic Stand | Yes |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Tilt | Yes |
| Yes |
Viewsonic Monitor VA 22” Full-HD VA 100Hz HDMI/VGA VA220-H
Available on backorder
€ 81,49
SKU:
27530
| Brand | Viewsonic |
|---|---|
| Size | 22 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Video Input | HDMI,VGA |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Tilt | Yes |
ASUS Monitor ROG Strix Gaming 27” 2K Curved 180Hz HDR USB-C Ergonomic XG27WCS
Available on backorder
SKU:
28501
| Brand | Asus |
|---|---|
| Size | 27 inch |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Curvature | Curved |
| Power Delivery | Yes |
| USB-C | Yes |
| Video Input | HDMI,DP,USB-C |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Height Adjustment | Yes |
| Yes |
