Onwall Speakers
Showing 1–24 of 25 resultsSorted by popularity
Majority Speakers Passive 2.0 Set D70X 60W Black (pair)
Available on backorder
SKU:
29058
Majority Speakers Passive 2.0 Set D70X 60W White (pair)
Available on backorder
SKU:
29059
| Brand | Majority |
|---|---|
| Type | Indoor |
| Power (Max) | 60W |
| Housing | Wooden |
| Woofer type | Carbon Glass |
| Colour | White |
Yamaha NS-AW194W 4” Onwall Speakers White Pair
Available on backorder
€ 145,00
SKU:
25165
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 80W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 4” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | White |
| IP Rating | IPX3 |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-AW592 6.5” Onwall All Weather Speakers Black (Pair)
Available on backorder
€ 278,00
SKU:
28400
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 150W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 6.5” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | Black |
| Aluminium Grill | Yes |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-AW592 6.5” Onwall All Weather Speakers White (Pair)
Available on backorder
€ 278,00
SKU:
28401
Yamaha NS-AW194B 4” Onwall Speakers Black Pair
Available on backorder
€ 145,00
SKU:
25166
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 80W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 4” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | Black |
| IP Rating | IPX3 |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-AW392 5.25” Onwall All Weather Speakers Black (Pair)
Available on backorder
€ 235,00
SKU:
28398
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 120W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 5.25” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | Black |
| Aluminium Grill | Yes |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-AW392 5.25” Onwall All Weather Speakers White (Pair)
Available on backorder
€ 235,00
SKU:
28399
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 120W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 5.25” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | White |
| Aluminium Grill | Yes |
| Wall Brackets | Included |
Adastra BH6 6.5” Outdoor Speakers IP44 140W White (pair) 100.922UK
Available on backorder
€ 151,00
SKU:
27866
Adastra BH6 6.5” Outdoor Speakers IP44 140W Black (pair) 100.923UK
Available on backorder
€ 151,00
SKU:
27867
Adastra BH8 8” Outdoor Speakers IP44 160W Black (pair) 100.925UK
Available on backorder
€ 259,00
SKU:
27869
Adastra BH8 8” Outdoor Speakers IP44 160W White (pair) 100.924UK
Available on backorder
€ 259,00
SKU:
27868
Yamaha NS-AW294 6.5” Outdoor Speakers IPX3 100W White (pair)
Available on backorder
€ 224,00
SKU:
18143
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 100W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 6.5” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | White |
| IP Rating | IPX3 |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-AW294 6.5” Outdoor Speakers IPX3 100W Black (pair)
Available on backorder
€ 224,00
SKU:
20563
| Brand | Yamaha |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 100W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 6.5” |
| Woofer type | Waterproof Cone |
| Colour | Black |
| IP Rating | IPX3 |
| Wall Brackets | Included |
Yamaha NS-P41 5.1 Home Cinema Speaker Package
Available on backorder
SKU:
25164
Adastra BC6W 6.5” Indoor Speakers White 100.907UK (PAIR)
Available on backorder
SKU:
12825
Artsound ASW65.2W Outdoor Speakers 175W White (pair)
Available on backorder
€ 259,00
SKU:
14008
| Brand | Artsound |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 175W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 6.5” |
| Woofer type | Polymica Cone |
| Colour | White |
| Aluminium Grill | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Included |
Artsound ASW65.2B Outdoor Speakers 175W Black (pair)
Available on backorder
€ 259,00
SKU:
14057
| Brand | Artsound |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 175W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 6.5” |
| Woofer type | Polymica Cone |
| Colour | Black |
| Aluminium Grill | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Included |
Artsound ASW55.2W Outdoor Speakers 150W White (pair)
Available on backorder
€ 189,00
SKU:
14305
| Brand | Artsound |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 150W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 5.25” |
| Woofer type | Polymica Cone |
| Colour | White |
| Aluminium Grill | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Included |
Artsound ASW55.2B Outdoor Speakers 150W Black (pair)
Available on backorder
€ 189,00
SKU:
15007
| Brand | Artsound |
|---|---|
| Type | Outdoor/Indoor |
| Power (Max) | 150W |
| Housing | Plastic |
| Woofer | 5.25” |
| Woofer type | Polymica Cone |
| Colour | Black |
| Aluminium Grill | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Included |



