A robust stand ideal for supporting a laptop or projector for presentation purposes in the office, school, hotel or conference room.
- Steel construction with plastic collars
- Tilting platform with raised edges
- Tripod stand base
—
- Height adjustment: 75cm – 115cm
- Material: Steel
- Safe Working Load: 15Kg
- Plate dimensions: 38cm x 28cm
- Weight: 3Kg
—
Related Products
AV:Link PJM80 Fixed Ceiling projector mount 129.580UK
Available on backorder
€ 15,99
SKU:
23231
| Brand | Av:Link |
|---|---|
| Type | Ceiling Mount |
| Max Weight | 8kg |
| Distance from Ceiling | 8cm |
Vogels PPC2585 Projector Ceiling Kit 25kg 85-135cm
Available on backorder
SKU:
16855
| Brand | Vogels |
|---|---|
| Type | Ceiling Mount |
| Max Weight | 25kg |
| Distance from Ceiling | 85-135cm |
Yaber YH-130 Universal Projector Floor Holder Stand 45-130cm
Available on backorder
€ 39,00
SKU:
25441
Brateck PRB-18S Ceiling Projector Mount 38-58cm 13.5kg Black
Available on backorder
€ 27,99
SKU:
29147
| Brand | Brateck |
|---|---|
| Type | Ceiling Mount |
| Distance from Ceiling | 38-58cm |
| Max Weight | 13.5kg |
Superior SUPSTV013 Ceiling Projector Mount 5.4-32cm
Available on backorder
SKU:
23942
| Brand | Superior |
|---|---|
| Type | Ceiling Mount |
| Distance from Ceiling | 5-32cm |
| Max Weight | 13.5kg |
