j5create USB to HDMI Display Adapter for Android Phone JUA165C-N
SKU:
27904
€ 39,99
| Brand | j5create |
|---|---|
| Connectivity | Type-C to HDMI |
Available to order [Warehouse stock]
€ 39,99
| Brand | j5create |
|---|---|
| Connectivity | Type-C to HDMI |
Available to order [Warehouse stock]
The JUA165C Android USB to HDMI Display Adapter, acts as an external video card for your Android mobile phone. It allows you to add an additional monitor/display through your USB Micro-B port or Type-C Port. Simply load the j5 Display Adapter App from the Google Play Store, plug the adapter into the USB Micro-B port or Type-C port, then plug the HDMI monitor cable into the adapter and you are ready. With plug & play functionality between your Android mobile phone and second monitor, you will be able to create a new visual environment in seconds.
High efficiency & low power consumption with 2 modes:
—
—
Available on backorder
| Brand | Baseus |
|---|---|
| Connectivity | Type-C to Lightning |
| Length | 1.0m |
| Braided | Yes |
Available on backorder
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Connectivity | Type-C to Type-C |
| Length | 2.0m |
Available on backorder
| Brand | Baseus |
|---|---|
| Connectivity | USB-A to Lightning |
| Length | 1.0m |
| Braided | Yes |
Available on backorder
| Brand | Baseus |
|---|---|
| Connectivity | USB-A to Micro USB |
| Length | 0.5m |
| Braided | Yes |
Available on backorder
| Brand | Unitek |
|---|---|
| Connectivity | 3in1 Micro/Lightning/Type-C |
| Length | 1.5m |
| Braided | Yes |
No account yet?
Create an Account