- Flat cable design
- 4K@60Hz Ultra HD display signal, as specified in HDMI 2.0
- 18Gbps high-speed bandwidth. Backward compatible
- With HDR10, greater detail and contrast in both the dark and bright parts in the same image as well as an extended color space
- Support HDCP 2.2
- Support 48-Bit Deep Color, 7.1 surround sound, Audio Return Channel (ARC), 3D, and Ethernet Channel
—
—
Related Products
AV:link 3.5mm Stereo Extension Lead 6.0m 112.044UK
Available on backorder
€ 5,00
SKU:
15872
| Brand | Av:Link |
|---|---|
| Type | 3.5mm to 3.5mm |
| Length | 6.0m |
| Extension | Yes |
AV:Link Scart to 3RCA Adaptor with Switch 122.410UK
Available on backorder
€ 2,50
SKU:
22936
| Brand | Av:Link |
|---|---|
| Type | Adaptor |
Techlink iWiresPro Subwoofer RCA 8.0m 711058
Available on backorder
SKU:
22719
| Brand | Techlink |
|---|---|
| Type | Subwoofer RCA |
| Length | 8.0m |
