or
The ViewSonic VA2432-H-2 is a 24” Full HD IPS monitor featuring HDMI and VGA inputs for business and home use. The optimal screen performance and comfortable viewing without tearing or stuttering is delivered through variable refresh rate, Eye ProTech technology, and various ViewMode presets. Simply expand your workspace and experience truly seamless multitasking on just one screen with a VESA-compatible mount at a low power consumption.
- SuperClear® IPS panel with Full HD 1080p resolution
- 100Hz Refresh rate delivers fluid visuals
- Variable Refresh Rate eliminates screen tearing and reduce stuttering
- 1ms (MPRT) response time for precision
- HDMI and VGA inputs for flexible connectivity
—
—
Related Products
ASUS Monitor TUF Gaming 27” 2K Curved 165Hz HDR Ergonomic Speakers VG27WQ (2560×1440)
Available on backorder
SKU:
26409
ASUS Monitor EyeCare+ 24” FHD 100Hz Frameless VZ24EHF
Available on backorder
SKU:
26395
| Brand | Asus |
|---|---|
| Size | 24 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Video Input | HDMI |
| Refresh Rate | 100Hz |
Viewsonic Monitor VG 27” 2K IPS 75Hz Frameless/Ergonomic/Pivot/USB-C/PD/Speakers VG2709-2K-MHDU-2
Available on backorder
€ 349,00
SKU:
27529
| Brand | Viewsonic |
|---|---|
| Size | 27 inch |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Curvature | Flat |
| Speaker | Yes |
| Power Delivery | Yes |
| USB-C | Yes |
| Video Input | HDMI,DP,USB-C |
| Ergonomic Stand | Yes |
| 75Hz | 75Hz |
| Yes |
ASUS Monitor VideoConferencing 24” FHD 75Hz Frameless Ergonomic Webcam Speakers Microphone BE24EQSK
Available on backorder
SKU:
27950
| Brand | Asus |
|---|---|
| Size | 24 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Curvature | Flat |
| Speaker | Yes |
| Video Input | HDMI,VGA,DP |
| Ergonomic Stand | Yes |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Tilt | Yes |
| Yes |
Viewsonic Monitor VA 24” Full-HD IPS 120Hz HDMI/VGA VA24E1-H
Available on backorder
€ 103,99
SKU:
28107
| Brand | Viewsonic |
|---|---|
| Size | 24 inch |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Video Input | HDMI,VGA |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Tilt | Yes |
