or
- Dual Chamber Case with PSU Shroud to Optimise Air-Flow,
- Cable-Management, and System Cooling
- Fully Black / Fully White Coated Interior Gaming Chassis
- Stealth Cable Management with Hidden Cable Routing
- Supports Solid State Drives Integration
- Accommodates Up To 305mm Length Graphic Cards
- 3x ARGB Fans included
CHASSIS
- SPCC 0.45mm + Tempered Glass
- 1 x USB 3.0 port
- 2 x USB 2.0Port
- 1 x Audio Port
- 1 x Mic Port
- 2 x 2.5″ SSD Internal Drive Bay or
- 2 x 3.5″ HDD Internal Drive Bay
- 7 x PCI Slots
- GPU Length: 305mm
- Max. Height CPU Cooler: 165mm
- Structure Dimension: L335 x W190 x H435mm
- Chassis Dimension: L380 x W190 x H447mm (Includes Foot rest)
FANS SUPPORTED
- Front Side Supports 3x 120mm Fan (Included)
- Rear Supports 1x 120mm Fan
- Top Supports 2x 120mm Fan
- Liquid Cooling Radiator 1x 120mm
—
—
Specification
General
| Brand | Armaggeddon |
|---|---|
| Size | ATX |
| Graphic Card Support | up to 305mm |
| USB 2.0 Port | 2 |
| Liquid Cooling Support | Yes |
Related Products
ASUS PC Case mATX Tempered Glass 4xARGB Fans A23 PLUS White
Available on backorder
SKU:
27920
| Brand | Asus |
|---|---|
| Size | Micro ATX |
| USB 3.0 Port | 2 |
| Graphic Card Support | up to 380mm |
| Fan Included | Yes |
| Liquid Cooling Support | Yes |
Armaggeddon Gaming Case M-ATX AQUARON X-CURVE 285 White
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
27767
| Brand | Armaggeddon |
|---|---|
| Size | Micro ATX |
| USB 3.0 Port | 1 |
| Graphic Card Support | up to 445mm |
| USB 2.0 Port | 2 |
| Liquid Cooling Support | Yes |
Armaggeddon Gaming Case M-ATX AQUARON DUPLEX PRO Black (420mm VGA)
Available on backorder
€ 49,99
SKU:
28913
| Brand | Armaggeddon |
|---|---|
| Size | ATX |
| USB 3.0 Port | 1 |
| Graphic Card Support | up to 420mm |
| USB 2.0 Port | 1 |
Armaggeddon Gaming Case M-ATX AQUARON Duplex ONE Black + 3xARGB (Bottom USB)
Available on backorder
€ 44,99
SKU:
27764
| Brand | Armaggeddon |
|---|---|
| Size | Micro ATX |
| USB 3.0 Port | 1 |
| Graphic Card Support | up to 280mm |
| USB 2.0 Port | 2 |
| Fan Included | Yes |


















