Shop
Showing 1–24 of 27 resultsSorted by popularity
Lanberg RSGE-24 24 Port Gigabit Ethernet Switch Rackmounted
Available on backorder
€ 159,00
SKU:
22997
| Brand | Lanberg |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Mounting | Rackmounted |
Ubiquiti UniFi Switch Pro 24 Ports PoE Gigabit 2xSFP+ USW-Pro-24-PoE (400W)
Available on backorder
€ 869,00
SKU:
29852
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 400W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| 2 | 2 |
Ubiquiti UniFi Switch 16 Ports Gigabit 8PoE, 2xSFP USW-16-POE (42W)
Available on backorder
€ 389,00
SKU:
29851
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 42W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 | 2 |
Cudy Switch Gigabit Ethernet Light Managed 16-Port GS1016E
Available on backorder
€ 74,99
SKU:
28306
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Cudy Switch PoE FE 16PoE + 2GbE + 1SFP Uplink 200W R/M FS1018PS1
Available on backorder
€ 99,99
SKU:
28470
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 18 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 200W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 1 | |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
Zyxel SP 26-Port Gigabit PoE Managed Switch, 24 x PoE 170W GS190024HPV2
Available on backorder
€ 349,00
SKU:
24533
Zyxel Switch Gigabit Ethernet 24-Port R/M UK Plug GS1100-24E
Available on backorder
€ 109,99
SKU:
28113
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet 16-Port R/M UK Plug GS1100-16
Available on backorder
€ 79,00
SKU:
28112
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Dahua PoE Gigabit Switch 16ports 240W CLloud Managed CS4220-16GT-240
Available on backorder
€ 340,00
SKU:
27088
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 240W |
| Max. Watt per Port | 90W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 | 2 |
| 2 x SFP/RJ45 Combo | 2 x SFP/RJ45 Combo |
| VoIP Phones, IP Cameras | VoIP Phones, IP Cameras |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 48-Port + 2SFP GS1900-48 UK Plug
Available on backorder
€ 309,00
SKU:
28120
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 24-Port + 2SFP GS1900-24 UK Plug
Available on backorder
SKU:
28118
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed Cloud CCTV 24PoE + 2RJ45/SFP Combo 375W GS1350-26HP UK
Available on backorder
€ 499,00
SKU:
28115
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 26 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 375W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| 2 | 2 |
Cudy Switch Gigabit Ethernet 24-Ports Rackmount GS1024
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
25960
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Cudy Switch Gigabit Ethernet 24-Ports Rackmount GS1024L
Available on backorder
€ 94,99
SKU:
27577
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Cudy Switch PoE Gigabit 24PoE + 2GbE + 2SFP Uplink 300W R/M GS1026PS2
Available on backorder
€ 219,99
SKU:
25962
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 300W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2×RJ45 +2×SFP | 2×RJ45+2×SFP |
Cudy Switch PoE Gigabit 16PoE + 2GbE + 2SFP Uplink 200W R/M GS1018PS2
Available on backorder
€ 159,99
SKU:
25963
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 18 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 200W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2×RJ45 +2×SFP | 2×RJ45 +2×SFP |
MikroTik Switch Gigabit Ethernet Managed 8-Port + 2SFP+ SwOS CSS610-8G-2S+IN
Available on backorder
SKU:
27584
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed 48 Ports 24PoE + 24RJ45 +2SFP 170W GS190048HPV2
Available on backorder
€ 529,99
SKU:
26599
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Cloud Managed 44-Port + 4RJ45/SFP Combo +2SFP R/M GS1920-48V2
Available on backorder
€ 439,99
SKU:
27435
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 44 |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| SFP Ports | 2 |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x SFP/RJ45 Combo |
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed Cloud L3 Lite 24PoE + 4SFP+ 375W XGS1935-28HP
Available on backorder
€ 659,00
SKU:
27381
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 375W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3at |
| 4 | 4 |
| 4 x 10GbE SFP+ | 4 x 10GbE SFP+ |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Cloud Managed L3 Lite 24-Port + 4SFP+ R/M Fanless XGS1935-28
Available on backorder
€ 429,00
SKU:
27380
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x 10GbE SFP+ |
Zyxel Switch PoE Multi-Gig 2.5G Cloud Managed 8PoE + 8RJ45 + 2SFP+ 180W XMG1915-18EP
Available on backorder
€ 599,00
SKU:
27159
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 180W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3bt | 802.3bt |
| 2 x SFP | 2 x SFP |
Zyxel Switch Multi-Gig 8-Port 10GbE + 10G+ SFP XS1930-10
Available on backorder
€ 639,00
SKU:
27160
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 10 Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 2 x SFP |
Dahua L3 Ethernet Switch 24 Port Gigabit + 4SFP 10GE PFS6428-24T
Available on backorder
€ 1.450,00
SKU:
21407
| Ethernet Speed | Gigabit |
|---|---|
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Managed |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x SFP |





