Filter by price
Stock status
Brand
Type
- Cloud Managed 14
- Managed 22
- Unmanaged 41
Ethernet Speed
Mounting
Total PoE Power
Ethernet Switches
Showing 25–48 of 77 resultsSorted by popularity
Zyxel Switch PoE Gigabit 8PoE 60W GS1008-HP UK Plug
Available on backorder
€ 88,00
SKU:
29111
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 60W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
Dahua PoE Gigabit Switch 16ports 240W CLloud Managed CS4220-16GT-240
Available on backorder
€ 340,00
SKU:
27088
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 240W |
| Max. Watt per Port | 90W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 | 2 |
| 2 x SFP/RJ45 Combo | 2 x SFP/RJ45 Combo |
| VoIP Phones, IP Cameras | VoIP Phones, IP Cameras |
Cudy Switch PoE Gigabit 4PoE + 4GbE Uplink 60W GS1008P
Available on backorder
€ 64,99
SKU:
28303
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 60W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 4 x RJ45 | 4 x RJ45 |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 5-Port Metal GS1200-5 UK Plug
Available on backorder
€ 31,99
SKU:
28117
QNAP 6-Port Multi-Gig Unmanaged Switch with 4x 2.5GbE & 2x 10GbE RJ45 Ports QSW-2104-2T-R2
Available on backorder
SKU:
28267
| Brand | QNAP |
|---|---|
| Ethernet Speed | 10 Gigabit |
| Ethernet Ports | 6 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 8-Port Metal UK Plug GS1200-8
Available on backorder
€ 35,00
SKU:
28111
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
Zyxel Switch PoE Gigabit 4PoE 60W GS1005-HP UK Plug
Available on backorder
€ 62,00
SKU:
28116
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 60W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at |
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed Cloud CCTV 24PoE + 2RJ45/SFP Combo 375W GS1350-26HP UK
Available on backorder
€ 499,00
SKU:
28115
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 26 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 375W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| 2 | 2 |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 24-Port + 2SFP GS1900-24 UK Plug
Available on backorder
SKU:
28118
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Cloud Managed 8-Port + 2RJ45/SFP Combo GS2220-10
Available on backorder
€ 239,00
SKU:
28121
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 10 |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| SFP Ports | 2 |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Managed 48-Port + 2SFP GS1900-48 UK Plug
Available on backorder
€ 309,00
SKU:
28120
QNAP 12-Port 10GbE Managed Switch with 4x 10GbE SFP+/RJ45 Combo Ports & 8x 1GbE RJ45 Ports QSW-M408-4C
Available on backorder
SKU:
23795
| Brand | QNAP |
|---|---|
| Ethernet Speed | 10 Gigabit |
| Ethernet Ports | 12 |
| Type | Managed |
| Mounting | Desktop/Wall |
Cudy Switch Gigabit Ethernet 24-Ports Rackmount GS1024
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
25960
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
ASUS NETWORKING Switch PoE Managed 5-Ports with 4 PoE+ 60W EBP15
Available on backorder
€ 74,00
SKU:
27953
| Brand | Asus |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 60W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at |
Cudy Switch Gigabit Ethernet 24-Ports Rackmount GS1024L
Available on backorder
€ 94,99
SKU:
27577
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Zyxel Switch PoE Multi-Gig 2.5G 8PoE + 10G SFP+ 100W XMG-108HP
Available on backorder
€ 204,99
SKU:
27874
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 100W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3bt |
| 1 | |
| 1 x SFP | 1 x SFP |
Cudy Switch PoE Gigabit 16PoE + 2GbE + 2SFP Uplink 200W R/M GS1018PS2
Available on backorder
€ 159,99
SKU:
25963
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 18 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 200W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2×RJ45 +2×SFP | 2×RJ45 +2×SFP |
Cudy Switch PoE Gigabit 24PoE + 2GbE + 2SFP Uplink 300W R/M GS1026PS2
Available on backorder
€ 219,99
SKU:
25962
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 300W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2×RJ45 +2×SFP | 2×RJ45+2×SFP |
Cudy Switch PoE Gigabit 4PoE + 2GbE Uplink 65W GS1006P
Available on backorder
€ 54,99
SKU:
27575
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 6 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 65W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Rack |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
Cudy Switch PoE Gigabit 8PoE + 2GbE Uplink 120W GS1010PE
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
27576
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 10 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 120W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Rack |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
MikroTik Switch Gigabit Ethernet Managed 8-Port + 2SFP+ SwOS CSS610-8G-2S+IN
Available on backorder
SKU:
27584
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed 48 Ports 24PoE + 24RJ45 +2SFP 170W GS190048HPV2
Available on backorder
€ 529,99
SKU:
26599
Zyxel Switch Multi-Gig 5-Port 2.5GbE + 10G SFP+ XMG-105
Available on backorder
€ 92,00
SKU:
27379
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| Gigabit Uplink Ports | 1G SFP/10G SFP+ |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Cloud Managed L3 Lite 24-Port + 4SFP+ R/M Fanless XGS1935-28
Available on backorder
€ 429,00
SKU:
27380
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x 10GbE SFP+ |








