Filter by price
Stock status
Brand
Type
- Cloud Managed 14
- Managed 22
- Unmanaged 41
Ethernet Speed
Mounting
Total PoE Power
Ethernet Switches
Showing 1–24 of 77 resultsSorted by popularity
Zyxel Switch Gigabit Ethernet 5-Port Metal with QoS UK Plug GS-105BV5
Available on backorder
€ 19,99
SKU:
27873
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
Ubiquiti UniFi Switch Ultra PoE Gigabit 8-Ports 7 PoE USW-ULTRA (42W)
Available on backorder
€ 140,00
SKU:
30229
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 7 |
| Total PoE Power | 42W |
| Type | Managed |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at/3bt |
Ubiquiti UniFi Switch Ultra PoE Gigabit 8-Ports 7 PoE USW-ULTRA (210W)
Available on backorder
€ 265,00
SKU:
30230
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 7 |
| Total PoE Power | 210W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Managed |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop/Wall |
| 802.3af/at/bt | 802.3af/at/bt |
Lanberg Switch Gigabit Ethernet 8-Port 12V DSP2-1008-12V
Available on backorder
€ 37,99
SKU:
21234
| Brand | Lanberg |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Unmanaged |
| Mounting | Desktop/Wall |
Lanberg RSGE-24 24 Port Gigabit Ethernet Switch Rackmounted
Available on backorder
€ 159,00
SKU:
22997
| Brand | Lanberg |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Mounting | Rackmounted |
Ubiquiti UniFi Switch Pro 8 PoE Gigabit 8-Ports PoE USW-PRO-8-POE(120W)
Available on backorder
€ 409,00
SKU:
28636
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 120W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| 2 | 2 |
| 2 x 10GbE SFP+ | 2 x 10GbE SFP+ |
Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 16 Gigabit 16-Ports 12xGbE + 4×2.5Gbe USW-PRO-MAX-16
Available on backorder
€ 375,00
SKU:
28637
Ubiquiti UniFi Switch 16 Ports Gigabit 8PoE, 2xSFP USW-16-POE (42W)
Available on backorder
€ 389,00
SKU:
29851
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 42W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 2 | 2 |
Ubiquiti UniFi Switch Pro 24 Ports PoE Gigabit 2xSFP+ USW-Pro-24-PoE (400W)
Available on backorder
€ 869,00
SKU:
29852
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 400W |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| 2 | 2 |
Cudy Switch Gigabit Ethernet Light Managed 16-Port GS1016E
Available on backorder
€ 74,99
SKU:
28306
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Cudy Switch PoE FE 16PoE + 2GbE + 1SFP Uplink 200W R/M FS1018PS1
Available on backorder
€ 99,99
SKU:
28470
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 18 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 200W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at |
| 1 | |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
Zyxel SP 26-Port Gigabit PoE Managed Switch, 24 x PoE 170W GS190024HPV2
Available on backorder
€ 349,00
SKU:
24533
Zyxel Switch Gigabit Ethernet 24-Port R/M UK Plug GS1100-24E
Available on backorder
€ 109,99
SKU:
28113
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
Dahua PoE Cloud Switch 4port +2UP 60W CS4006-4ET2GT-60
Available on backorder
€ 70,00
SKU:
29658
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 6 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 60W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
| Professional IP Cameras | Professional IP Cameras |
Zyxel 8-Port Gigabit Ethernet Switch with QoS Metal UK Plug GS-108BV3
Available on backorder
€ 30,00
SKU:
26039
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
Dahua PoE Cloud Switch 8port +2UP 110W CS4010-8ET2GT-110
Available on backorder
€ 115,00
SKU:
29469
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 10 |
| Long Distance POE | Up to 250 Meters |
| Poe Ports | 8 |
| Power | 110W |
| Total PoE Power | 110W |
| Max. Watt per Port | 90W |
| Type | Cloud Managed |
| Metal | Metal |
| Desktop/Wall | Desktop/Wall |
| 802.3af/at/3bt | 802.3af/at/3bt |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
| Professional IP Cameras | Professional IP Cameras |
Dahua PoE Cloud Switch 8port +2UP 60W CS4010-8ET2GT-60
Available on backorder
€ 86,00
SKU:
29470
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 10 |
| Long Distance POE | Up to 250 Meters |
| Poe Ports | 8 |
| Power | 60W |
| Total PoE Power | 60W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Cloud Managed |
| Metal | Metal |
| Desktop/Wall | Desktop/Wall |
| 802.3af/at/3bt | 802.3af/at/3bt |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
| Professional IP Cameras | Professional IP Cameras |
Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini Gigabit 5-Ports with PoE In USW-FLEX-MINI
Available on backorder
€ 44,99
SKU:
22724
Ubiquiti UniFi Switch Lite 8 PoE Gigabit 8-Ports 4 PoE USW-Lite-8-PoE(52W)
Available on backorder
SKU:
24904
Ubiquiti UniFi Switch Flex Mini 2.5G 5-Ports with PoE In USW-FLEX-2.5G-5
Available on backorder
€ 72,99
SKU:
27745
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop |
Ubiquiti UniFi Switch Flex 2.5G 8-Ports + RJ45/SFP+ with PoE In USW-FLEX-2.5G-8
Available on backorder
€ 219,00
SKU:
29495
| Brand | Ubiquiti |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Managed |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3af/at/bt |
| SFP Ports | 2 |
Dahua PoE Cloud Gigabit Switch 4port +2UP 60W CS4006-4GT-60
Available on backorder
€ 120,00
SKU:
27290
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 6 |
| Long Distance POE | Up to 250 Meters |
| Poe Ports | 4 |
| Power | 60W |
| Total PoE Power | 60W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Cloud Managed |
| Metal | Metal |
| Desktop/Wall | Desktop/Wall |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2 x RJ45 | 2 x RJ45 |
| Professional IP Cameras | Professional IP Cameras |
Zyxel Switch Gigabit Ethernet 16-Port R/M UK Plug GS1100-16
Available on backorder
€ 79,00
SKU:
28112
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |








