Filter by price
Stock status
Brand
Type
- Cloud Managed 14
- Managed 22
- Unmanaged 41
Ethernet Speed
Mounting
Total PoE Power
Ethernet Switches
Showing 49–72 of 77 resultsSorted by popularity
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed Cloud L3 Lite 24PoE + 4SFP+ 375W XGS1935-28HP
Available on backorder
€ 659,00
SKU:
27381
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 24 |
| Poe Ports | 24 |
| Total PoE Power | 375W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3at |
| 4 | 4 |
| 4 x 10GbE SFP+ | 4 x 10GbE SFP+ |
Zyxel Switch PoE Gigabit Managed Cloud 8PoE + 2RJ45/SFP Combo 130W GS1920-8HPV2
Available on backorder
€ 269,00
SKU:
27384
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 10 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 130W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| PoE Type | 802.3at |
| 2 x SFP/RJ45 Combo | 2 x SFP/RJ45 Combo |
Zyxel PoE Extender Outdoor 45W Nebula Managed IP55 PoE12-3PD
Available on backorder
€ 125,00
SKU:
27385
Zyxel Switch Gigabit Ethernet Cloud Managed 44-Port + 4RJ45/SFP Combo +2SFP R/M GS1920-48V2
Available on backorder
€ 439,99
SKU:
27435
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 44 |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| SFP Ports | 2 |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x SFP/RJ45 Combo |
Cudy Switch PoE Gigabit 8PoE + 2GbE + 2SFP Uplink 120W GS1010PS2
Available on backorder
€ 69,99
SKU:
25961
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 10 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 120W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop |
| 802.3af/at | 802.3af/at |
| 2×RJ45 +2×SFP | 2×RJ45 +2×SFP |
Cudy Switch Fast Ethernet 8-Ports Desktop FS108D with UK Plug
Available on backorder
SKU:
27090
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop/Wall |
Zyxel Switch PoE Multi-Gig 2.5G Cloud Managed 8PoE + 8RJ45 + 2SFP+ 180W XMG1915-18EP
Available on backorder
€ 599,00
SKU:
27159
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Poe Ports | 8 |
| Total PoE Power | 180W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3bt | 802.3bt |
| 2 x SFP | 2 x SFP |
Zyxel Switch Multi-Gig 8-Port 10GbE + 10G+ SFP XS1930-10
Available on backorder
€ 639,00
SKU:
27160
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 10 Gigabit |
| Ethernet Ports | 8 |
| Type | Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 2 x SFP |
Dahua Ethernet Switch 16 port Gigabit PFS3016-16GT-M
Available on backorder
€ 68,00
SKU:
25264
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 16 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
Zyxel Switch Multi-Gig 8-Port GbE + 2.5GbE + 10G SFP XGS1010-12
Available on backorder
€ 174,99
SKU:
26600
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 10 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| SFP Ports | 2 |
Cudy FS1006P 4-Port FE PoE Switch + 2 FE Uplink 60W with UK Plug
Available on backorder
€ 32,99
SKU:
25391
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 6 |
| Poe Ports | 4 |
| Total PoE Power | 60W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
| 802.3af/at |
Cudy FS1010PG 8-Port PoE Switch + 2 GbE Uplink 120W with UK Plug
Available on backorder
€ 59,99
SKU:
25392
Cudy Switch Gigabit Ethernet 5-Ports Desktop GS105D with UK Plug
Available on backorder
€ 11,99
SKU:
25959
Cudy Switch Gigabit Ethernet 4-Ports + 2SFP Industrial IG1004S2
Available on backorder
€ 79,99
SKU:
25966
Cudy Switch Multi-Gigabit Ethernet 5-Ports 2.5G HS105
Available on backorder
€ 54,99
SKU:
25991
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | 2.5 Gigabit |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Metal |
| Mounting | Desktop/Wall |
Dahua L3 Ethernet Switch 24 Port Gigabit + 4SFP 10GE PFS6428-24T
Available on backorder
€ 1.450,00
SKU:
21407
| Ethernet Speed | Gigabit |
|---|---|
| Ethernet Ports | 24 |
| Type | Managed |
| Mounting | Rackmounted |
| Gigabit Uplink Ports | 4 x SFP |
Tenda SG108 8-Port Gigabit Ethernet Switch
Available on backorder
SKU:
22022
Dahua ePoE Switch 8port with 2 Uplinks LR2110-8ET-120
Available on backorder
€ 269,00
SKU:
23281
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 10 |
| Long Distance POE | Up to 800 Meters |
| Poe Ports | 8 |
| Power | 120W |
| Total PoE Power | 120W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Unmanaged |
| Desktop/Wall | |
| 802.3af/at | |
| 1 | |
| Professional IP Cameras | Professional IP Cameras |
Dahua PoE Switch 16ports 240W Managed PFS4218-16ET-240-V3
Available on backorder
SKU:
23373
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 16 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 240W |
| Max. Watt per Port | 90W |
| Type | Managed |
| Mounting | Rackmounted |
| PoE Type | 802.3af/at/3bt |
| 2 | |
| 2 x SFP/RJ45 Combo | |
| VoIP Phones, IP Cameras |
Zyxel SP 18-Port Gigabit PoE Cloud Managed Switch, 16 x PoE 250W GS1350-18HP
Available on backorder
€ 399,00
SKU:
24534
| Brand | Zyxel |
|---|---|
| Ethernet Speed | Gigabit |
| Ethernet Ports | 18 |
| Poe Ports | 16 |
| Total PoE Power | 250W |
| Max. Watt per Port | 30W |
| Type | Cloud Managed |
| Housing | Metal |
| Mounting | Rackmounted |
| 802.3at | |
| 2 | |
| 2 x SFP/RJ45 Combo |
Dahua PoE Switch 16port+2GUP 135W SF1018LP
Available on backorder
€ 229,00
SKU:
25262
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 16 |
| Long Distance POE | Up to 250 Meters |
| Poe Ports | 16 |
| Power | 135W |
| Total PoE Power | 135W |
| Max. Watt per Port | 60W |
| Type | Unmanaged |
| Metal | |
| Desktop/Wall/Rack | |
| 802.3af/at | |
| 2 x RJ45 | |
| VoIP Phones, IP Cameras |
Cudy FS105D 5-Port 10/100 Mbps Desktop Switch
Available on backorder
€ 7,99
SKU:
25382
| Brand | Cudy |
|---|---|
| Ethernet Speed | Fast Ethernet |
| Ethernet Ports | 5 |
| Type | Unmanaged |
| Housing | Plastic |
| Mounting | Desktop |








