Filter by price
Stock status
Brand
IP Cameras & NVR
Showing 49–72 of 143 resultsSorted by popularity
Dahua NVR 32ch 2HDD 448Mbps H265+ NVR5232-EI2
Available on backorder
€ 946,00
SKU:
29404
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | Perimeter Protection,Smart Object Detection,SMD 3.0,AcuPick,Face Detection,People CountingHeat Map,Video Metadata |
| Channels | 32 |
| Max Input/Record | 448Mbps/448Mbps |
| Compression | Smart H.265+/H.265/ Smart H.264+/H.264 |
| HDD | 2 Disk Up to 20TB |
| Audio | 1 Input, 1 Output |
| Alarm | 1 Channel In, 1 Channel Out |
| Others | RS-485,RS-232 |
Dahua NVR 64ch 4HDD 448Mbps H265 NVR5464-EI2
Available on backorder
€ 1.429,00
SKU:
29406
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Channels | 64 |
| Max Input/Record | 448Mbps/448Mbps |
| Compression | Smart H.265+/H.265/ Smart H.264+/H.264 |
| HDD | 4 Disk Up to 20TB |
| Audio | 1 Input, 1 Output |
| Alarm | 16 Channel In,6 Channel Out |
| Others | RS-232 |
Dahua NVR 64ch 8HDD 448mbps H265+ NVR5864-EI2
Available on backorder
€ 2.123,00
SKU:
29407
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | Perimeter Protection,Smart Object Detection,SMD 3.0,AcuPick,Face Detection,People CountingHeat Map,Video Metadata |
| Channels | 64 |
| Max Input/Record | 448Mbps/448Mbps |
| Poe Ports | No |
| Compression | Smart H.265+/H.265/ Smart H.264+/H.264 |
| HDD | 8 Disk Up to 20TB |
| Audio | 1 Input, 2 Output |
| Alarm | 16 Channel In,8 Channel Out |
Reolink KIT 16xChNVR+8x8MP Dome+4TB RLK16-800D8-8MP
Available on backorder
€ 899,00
SKU:
26193
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | Person,Vehicle Detection |
| Camera Resolution | 8.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Channels | 16 |
| Poe Ports | 16 |
| HDD | 2 Disk Up to 6TB |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| 4.0mm | 4.0mm |
| Up to 30m | Up to 30m |
| Built-in Mic | Built-in Mic |
Strong Security Camera POE Bullet 5MP AI & Audio DL4AP-5MP-UK
Available on backorder
€ 51,00
SKU:
28489
| Brand | Strong |
|---|---|
| AI Features | Person,Vehicle Detection |
| Camera Resolution | 5.0MP |
| Housing Type | Bullet |
| Full-Color | Yes |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 4.0mm |
| Audio | Built-in Mic |
Strong Security Camera POE Turret/Dome 5MP AI & Audio 45D-5MP-UK
Available on backorder
€ 42,00
SKU:
28488
| Brand | Strong |
|---|---|
| AI Features | Person,Vehicle Detection |
| Camera Resolution | 5.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Full-Color | Yes |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 4.0mm |
| Audio | Built-in Mic |
Strong Security NVR 4 Channel 4K H.265+ PoE ONVIF Supported NVR-4CHPOE-8MP-UK
Available on backorder
€ 117,00
SKU:
28491
| Brand | Strong |
|---|---|
| Channels | 4 |
| Poe Ports | 4 |
| HDD | 1 Disk Up to 8TB |
| Audio | 1 Input, 1 Output |
Strong Security NVR 8 Channel 4K H.265+ PoE ONVIF Supported NVR-8CHPOE-8MP-UK
Available on backorder
€ 168,00
SKU:
28492
| Brand | Strong |
|---|---|
| Channels | 8 |
| Poe Ports | 8 |
| HDD | 1 Disk Up to 8TB |
| Audio | 1 Input, 1 Output |
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 8.0MP Bullet 2.7-13.5mm SED Motorised RP-PCB8MZ
Available on backorder
€ 189,99
SKU:
28966
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | Line Crossing Alert, Zone Intrusion Alert, Zone Loitering Alert |
| Camera Resolution | 8.0MP |
| Housing Type | Bullet |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Motorised |
| Lens Size | 2.7-13.5mm |
| IR Distance | Up to 35m |
| Yes | |
| Two-Way | Two-Way |
| 1 Channel In, 1 Channel Out | 1 Channel In, 1 Channel Out |
| Up to 512G Micro SD | Up to 512G Micro SD |
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 8.0MP Dome 2.7-13.5mm SED Motorised RP-PCV8MZ
Available on backorder
€ 199,99
SKU:
28967
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | Line Crossing Alert, Zone Intrusion Alert, Zone Loitering Alert |
| Camera Resolution | 8.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Motorised |
| Lens Size | 2.7-13.5mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| Yes | |
| Two-Way | Two-Way |
| 1 Channel In, 1 Channel Out | 1 Channel In, 1 Channel Out |
| Up to 512G Micro SD | Up to 512G Micro SD |
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 16.0MP Dome 2.8mm Dual Camera SED RP-PCT16MD
Available on backorder
€ 279,99
SKU:
28982
| Brand | Reolink |
|---|---|
| Camera Resolution | 16MP |
| Housing Type | Bullet |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| IVS | YES |
| Yes | |
| Built-in Mic,Built-in Speaker | Built-in Mic,Built-in Speaker |
| Up to 512G Micro SD | Up to 512G Micro SD |
Dahua NVR 8ch 1HDD 80mbps H265 Wireless NVR2108HC-W
Available on backorder
€ 220,00
SKU:
29333
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | SMD,Perimeter Protection |
| HDD | 1 Disk Up to 20TB |
| Wi-Fi | Yes |
Dahua IP 6.0MP Bullet 2.8mm Dual Illumination WDR IPC-HFW1639TC-A-IL-0280B-S6
Available on backorder
€ 186,00
SKU:
26832
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | SMD,Person |
| Camera Resolution | 6.0MP |
| Housing Type | Bullet |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| 120dB true WDR | 120dB true WDR |
| Yes | |
| Built-in Mic | Built-in Mic |
Dahua NVR 32ch 4HDD 384Mbps H265 NVR5432-EI
Available on backorder
€ 1.218,00
SKU:
24560
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | SMD,Face Detection,Perimeter Protection |
| Channels | 32 |
| Max Input/Record | 384Mbps/384Mbps |
| Poe Ports | No |
| Compression | Smart H.265+/H.265/ Smart H.264+/H.264 |
| HDD | 4 Disk Up to 16TB |
| Audio | 1 Input, 2 Output |
| Alarm | 16 Channel In,6 Channel Out |
| RS-485,RS-232 | RS-485,RS-232 |
Dahua IP 4.0MP Bullet Smart Dual Illumination 2.8mm HFW2449S-S-IL
Available on backorder
€ 242,00
SKU:
24111
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Camera Resolution | 4.0MP |
| Housing Type | Bullet |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| WDR | 120dB true WDR |
| Yes | |
| Built-in Mic | Built-in Mic |
Dahua IP 5.0MP PT Dome Smart Dual Light SD2A500NB-GNY-A-PV
Available on backorder
€ 157,00
SKU:
27037
AJAX SURVEILLANCE NVR 8ch 100Mbps H.265/H.264
Available on backorder
€ 348,00
SKU:
28341
| Brand | AJAX |
|---|---|
| Channels | 8 |
| Max Input/Record | 100Mbps/100Mbps |
| Compression | H.265/H.264 |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
Dahua IP 6.0MP Dome Smart Dual Light 2.8mm WDR HDW2649TM-S-IL Black
Available on backorder
€ 255,00
SKU:
28561
| Brand | Dahua |
|---|---|
| AI Features | SMD,Person,Vehicle Detection |
| Camera Resolution | 6.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Compression | Smart H.265+/H.265/ Smart H.264+/H.264 |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| Up to 30m | Up to 30m |
| 120dB true WDR | 120dB true WDR |
| Built-in Mic | Built-in Mic |
| Up to 256GB Micro SD | Up to 256GB Micro SD |
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 8.0MP Bullet 2.8mm RP-PCB8M
Available on backorder
€ 99,99
SKU:
28970
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 8.0MP Dome 2.8mm RP-PCT8M
Available on backorder
€ 99,99
SKU:
28971
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | Line Crossing Alert, Zone Intrusion Alert, Zone Loitering Alert |
| Camera Resolution | 8.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| Yes | |
| Two-Way | Two-Way |
| Up to 512G Micro SD | Up to 512G Micro SD |
Reolink PRO IP POE Dual Illumination 12.0MP Dome 2.8mm SED RP-PCT12M
Available on backorder
€ 139,99
SKU:
28973
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | Line Crossing Alert, Zone Intrusion Alert, Zone Loitering Alert |
| Camera Resolution | 12.0MP |
| Housing Type | Dome |
| Full-Color | Yes |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Lens | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| Yes | |
| Two-Way | Two-Way |
| Up to 512G Micro SD | Up to 512G Micro SD |
Reolink PRO IP POE NVR 12ch with 8port POE RP-PN8-NHD
Available on backorder
€ 209,99
SKU:
28974
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | AI Video Search, Person & Object Detection, Perimeter Protection, Smart Event Detection, Heat Map |
| Channels | 12 |
| Max Input/Record | 240Mbps/240Mbps |
| Poe Ports | 8 |
| Compression | H.265/H.264 |
| HDD | Pre-installed 2TB |
| Others | 1 eSATA interface for HDD/Up to 32TB (up to 16TB capacity for each HDD) |
Reolink PRO IP POE NVR 24ch with 16port POE RP-PN16-NHD
Available on backorder
€ 309,99
SKU:
28975
| Brand | Reolink |
|---|---|
| AI Features | AI Video Search, Person & Object Detection, Perimeter Protection, Smart Event Detection, Heat Map |
| Channels | 24 |
| Max Input/Record | 400Mbps/400Mbps |
| Poe Ports | 16 |
| Compression | H.265/H.264 |
| HDD | Pre-installed 4TB |
| Others | 1 eSATA interface for HDD/Up to 32TB (up to 16TB capacity for each HDD) |
Reolink KIT 8xChNVR+4x5MP Bullet+2TB RLK8-410B4-5MP (NVS8-5MB4)
Available on backorder
€ 499,00
SKU:
28189
| Brand | Reolink |
|---|---|
| Camera Resolution | 5.0MP |
| Housing Type | Bullet |
| Channels | 8 |
| Poe Ports | 8 |
| Compression | H.265/H.264 |
| HDD | 1 Disk Up to 6TB |
| Illumination Distance | Up to 30m |
| Audio | Built-in Mic |


