Analog Cameras & DVR
Showing 1–24 of 30 resultsSorted by popularity
Dahua XVR 1080p 16channels H265 XVR1B16H-I/T (Up to 5MP)
Available on backorder
€ 279,00
SKU:
29409
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 16 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-16: 5M-N/4M-N-1080P |
| Camera Protocols | AHD/HDCVI/TVI/CVBS |
| Full-Color | Yes |
| Compression | AI Coding/H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
Dahua XVR 1080p 8channels H265 XVR1B08H-I/T (Up to 5MP)
Available on backorder
€ 159,00
SKU:
29408
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 8 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-08: 5M-N/4M-N-1080P |
| Compression | AI Coding/H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Audio | 1ch in |
Dahua XVR 1080P 32channels H.265 Penta-brid 2HDD WizSense XVR5232AN-I3/T (Supports AI)
Available on backorder
€ 680,00
SKU:
29399
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 32 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 2 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-32: 5M-N/1080P |
| Max Recording Rate | All channel 5M-N(1~10fps); 4M-N/1080P(1~15fps); 1080N/720P/960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub stream: D1/CIF(1~15fps) |
| Camera Protocols | AHD/HDCVI/TVI/CVBS |
| Compression | AI Coding/H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
Dahua HDCVI 5.0MP Dome 2.7-13.5mm HDW1500T-Z-A-2712-S2
Available on backorder
€ 125,00
SKU:
29398
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Dome |
| Camera Protocols | AHD/CVI/TVI/CVBS |
| Camera Resolution | 5.0 MP |
| Lens Type | Motorised |
| Lens Size | 2.7-12mm |
| IR Distance | Up to 60m |
| WDR | 120dB true WDR |
| Starvis | YES |
| Built-in Siren | Built-in Siren |
Dahua HDCVI 5.0MP Dome 2.8mm HDW1509T-A-LED-0280B-S3
Available on backorder
SKU:
28289
Dahua HDCVI 5.0MP Dome 2.8mm Dual Illuminator HDW1500CLQ-IL-A-0280B-S2
Available on backorder
SKU:
28277
Dahua HDCVI 8.0MP Dome Motorised 2.7-13.5mm HDW1801T-Z-A
Available on backorder
€ 207,00
SKU:
21813
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Dome |
| Camera Protocols | AHD/HDCVI/TVI/CVBS |
| Camera Resolution | 8.0 MP |
| Lens Type | Motorised |
| Lens Size | 2.7-13.5mm |
| IR Distance | Up to 60m |
| WDR | 120dB true WDR |
| Audio | Built-in Mic |
Dahua HDCVI 2.0MP PT Dual Illumination 2.8mm PT1200A-IL-A
Available on backorder
SKU:
27275
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | PTZ |
| Max Recording Rate | 1080N@30fps |
| Full-Color | Yes |
| Camera Resolution | 2.0MP |
| Illumination | Up to 40m |
| Lens Type | Fixed |
| IR Distance | Up to 40m |
| WDR | DWDR |
| 1ch in,Built-in Mic | 1ch in,Built-in Mic |
Dahua HDCVI 5.0MP Bullet 2.8mm HFW1500C-S2
Available on backorder
SKU:
26145
Dahua HDCVI 2.0MP Bullet 2.8mm HFW1200T-S6
Available on backorder
SKU:
26144
Dahua HDCVI 2.0MP Bullet 3.6mm B1A21
Available on backorder
SKU:
20035
Dahua HDCVI 2.0MP Dome 2.8mm T1A21
Available on backorder
SKU:
20036
Dahua HDCVI 5.0MP Bullet 2.7-12mm HFW1500R-Z-A
Available on backorder
€ 147,00
SKU:
20037
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Bullet |
| Camera Protocols | HDCVI/CVBS |
| Camera Resolution | 5.0 MP |
| Lens Type | Motorised |
| Lens Size | 2.7-12mm |
| IR Distance | Up to 60m |
| WDR | DWDR |
| Audio | Built-in Mic |
Dahua HDCVI 5.0MP Dome 2.7-12mm HDW1500T-Z-A
Available on backorder
€ 148,00
SKU:
20038
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Dome |
| Camera Protocols | HDCVI/CVBS |
| Camera Resolution | 5.0 MP |
| Lens Type | Motorised |
| Lens Size | 2.7-12mm |
| IR Distance | Up to 60m |
| WDR | DWDR |
| Audio | Built-in Mic |
Dahua HDCVI 8.0MP Dome 2.8mm HDW1800M
Available on backorder
SKU:
20876
Dahua XVR 1080P 8channels H265 XVR5108HS-I3
Available on backorder
€ 233,00
SKU:
22995
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 8 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 10TB |
| Max Record Resolution | CH01-08: 5M-N/4M-N-1080P |
| Max Recording Rate | All channel 5M-N(1~10fps); 4M-N/1080P(1~15fps); 1080N/720P/960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub stream: D1/CIF(1~15fps) |
Dahua XVR 1080P 4channels H265 XVR5104HS-I3
Available on backorder
€ 154,00
SKU:
23025
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 4 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 6TB |
| Max Record Resolution | CH01-04: 5M-N/4M-N-1080P |
| Max Recording Rate | All channel 5M-N(1~10fps); 4M-N/1080P(1~15fps); 1080N/720P/960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub stream: D1/CIF(1~15fps) |
Dahua XVR 4K 4channels H265+ XVR5104HS-4KL-I3
Available on backorder
€ 236,00
SKU:
23026
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 4 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 10TB |
| Max Record Resolution | CH01-04: 4K |
Dahua HDCVI 2.0MP Bullet 2.7-12mm Starlight Motorized HFW1231R-Z-A
Available on backorder
SKU:
23042
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Bullet |
| Camera Protocols | AHD/HDCVI/TVI/CVBS |
| Camera Resolution | 2.0MP |
| Lens Type | Varifocal |
| Lens Size | 2.7-12mm |
| IR Distance | Up to 80m |
| WDR | 130dB true WDR |
| Starvis | YES |
| Built-in Mic |
Dahua XVR 1080P 16channels XVR5116HS-I3
Available on backorder
€ 367,00
SKU:
23247
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 16 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-16: 5M-N/1080P |
| Max Recording Rate | All channel 5M-N(1~10fps); 4M-N/1080P(1~15fps); 1080N/720P/960H/D1/CIF (1~25/30fps) Sub stream: D1/CIF(1~15fps) |
Dahua XVR 4K 8channels XVR5108HS-4KL-I3
Available on backorder
€ 383,00
SKU:
23275
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 8 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-08: 4K |
| Compression | AI Coding/H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
Dahua HDCVI 5.0MP Dome 2.8mm -HDW1500TLMQ-A-0280B-S2
Available on backorder
€ 77,00
SKU:
23375
| Brand | Dahua |
|---|---|
| Housing Type | Dome |
| Camera Protocols | AHD/HDCVI/TVI/CVBS |
| Camera Resolution | 5.0 MP |
| Lens Type | Fixed |
| Lens Size | 2.8mm |
| IR Distance | Up to 30m |
| WDR | DWDR |
| Audio | Built-in Mic |
Dahua XVR 4K 16channels s Penta-brid 4K-N/5MP WizSense XVR5116H-4KL-I3
Available on backorder
€ 671,00
SKU:
23842
| Brand | Dahua |
|---|---|
| DVR Channels | 16 |
| DVR Protocols | HDCVI/AHD/TVI/CVBS/IP |
| HDD | 1 Disk Up to 16TB |
| Max Record Resolution | CH01-16: 4K |
| Extras | 1ch RCA Out/1ch RCA In |
| Compression | AI Coding/H.265+/H.265/H.264+/H.264 |






